Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja obchodzony jest ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Został on zapoczątkowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie skierowane było wcześniej tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek.
- Z tej okazji życzę wszystkim bibliotekarzom poczucia spełnienia obowiązków wobec wszystkich pokoleń - szczególnie w czasach, gdy poziom czytelnictwa nie jest zadowalający. Byście czerpali radość ze swojej codziennej pracy. By Wasze starania przekładały się na rosnącą liczbę zwolenników słowa pisanego. Jednocześnie dziękuję za to, że spełniacie tę zaszczytną misję, jaką jest upowszechnianie kultury słowa - życzy prezydent miasta Sława Umińska-Duraj.

Z okazji Tygodnia Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich przygotowała szereg atrakcji dla czytelników: warsztaty kodowania, wystawę "Z kryminałem w dłoni", warsztaty artystyczne. - Nasze placówki to miejsca interesujących spotkań, imprez kulturalnych i nowych, inspirujących przedsięwzięć. Chcąc spędzić ciekawie czas wybierzcie bibliotekę - zachęcają piekarscy bibliotekarze.

Szczegóły znajdują się na plakacie.
Pliki do pobrania

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem