Akcja Wymiana ciepła dotarła do Piekar

Z inicjatywy mieszkanki Małgorzaty Doniec do naszego miasta dotarła akcja "Wymiana ciepła", która zdobywa w naszym kraju ogromną popularność. Wieszaki z ubraniami od środy stoją na parkingu przy Urzędzie Miasta w Piekarach Śląskich (ul. Bytomska 84). 

Zasady tej akcji są bardzo proste. W wyznaczonym punkcie stawiane są wieszaki oraz kartony z ubraniami, z których może skorzystać każdy, kto potrzebuje. - Ja nazywam tę akcję Ciepłe Serce, bo też nie chodzi o to, aby tylko brać rzeczy. Niech to będzie "serce za serce" - bierzmy coś, ale też zostawiajmy rzeczy dla tych, którzy w tej chwili ich najbardziej potrzebują - apeluje Małgorzata Doniec, inicjatorka akcji w Piekarach. 

Na wieszaku oraz w kartonach znajdziemy m.in. ciepłe kurtki, swetry, czapki, spodnie czy nawet skarpetki. - To co prawda są noszone rzeczy, ale są czyste, wyprane i w bardzo dobrym stanie - podkreśla Doniec. 

Pomysł na "Wymianę ciepła" przyszedł ze Stanów Zjednoczonych, gdzie akcja została zorganizowana po raz pierwszy. Szybko jednak dotarła do naszego kraju. Obecnie wieszaki z ciepłymi ubraniami są porozstawianie w kilkudziesięciu miastach w Polsce, a kolejne się w nią włączają. Skierowana jest przede wszystkim do osób najbardziej potrzebujących i bezdomnych, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy z nas skorzystał z tych ubrań, bądź przyniósł swoje, których od dawna już nie używa.

"Wymiana ciepła" w Piekarach ma potrwać w zależności od tego, jak mocno włączą się w nią piekarzanie. Jeśli rotacja ubrań na wieszakach będzie spora, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby trwała również przez całą wiosnę. 

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem