ZST-Z otwiera nowe kierunki kształcenia!

Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych Aleksandra Wiśniewska-Wylenżek podpisała w czwartek porozumienie o współpracy z Wydziałem Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Dzięki wsparciu renomowanej uczelni od września zostaną otwarte nowe kierunki kształcenia w piekarskiej szkole.

W czasie spotkania z dziekanem Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego dr hab. prof. Leszkiem Marynowskim omówiono warunki współpracy pomiędzy ZST-Z a uczelnią, jak również nakreślono wstępny plan działań, który będzie realizowany w najbliższych miesiącach. Uczelnia przede wszystkim zaangażuje się we wsparcie piekarskiej szkoły w związku z otwarciem dwóch nowych kierunków nauczania: technika ochrony środowiska oraz technika geologa.

- Kierunki te wpisują się w rynek oraz aktualne problemy środowiskowe, a przy tym stanowią nową ofertę nie tylko w skali miasta, ale i regionu - podkreśla Aleksandra Wiśniewska-Wylenżek, dyrektor ZST-Z.

Obecnie w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych można się kształcić między innymi w takich zawodach, jak: technik kelner, technik żywienia i usług gastronomicznych, cukiernik, kucharz, fryzjer czy mechanik. Szczegóły oferty edukacyjnej szkoły znajdziecie TUTAJ

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem