Młodzieżowe rady miasta będą obradować w Piekarach

Wymiana doświadczeń - taki cel będzie przyświecać VI Młodzieżowej Radzie Miasta, która zbierze się w poniedziałek w auli Akademickiego Zespołu Szkół (ul. Gimnazjalna 24) w Piekarach Śląskich. W sesji będą uczestniczyć młodzi radni z miast i gmin aglomeracji śląskiej. 

- Dla młodzieżowych radnych to ważna sesja. Będą mogli się wymienić doświadczeniami ze swoimi kolegami z innych miast, co w przyszłości powinno zaowocować sprawniejszym działaniem, które z pewnością odczują sami mieszkańcy Piekar - zapowiada radny Łukasz Ściebiorowski, Koordynator d/s współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Piekary Śląskie.

Na tej wyjątkowej sesji - poza piekarskimi radnymi - będą obecni również ich koledzy z rad gmin i miast aglomeracji śląskiej m.in.: z Katowic, Sosnowca, Knurowa oraz Siemianowic Śląskich. W trakcie sesji radni, poza zaprezentowaniem zakresu działalności w swoich miastach, będą mogli wysłuchać wykładu Marcina Zasady - redaktora gazety "Dziennik Zachodni", który na co dzień współpracuje również z Radiem Piekary, gdzie prowadzi audycję "Gość dnia" z najznamienitszymi politykami aglomeracji śląskiej.

Początek VI Młodzieżowej Sesji Rady Miasta w poniedziałek o godzinie 16.00 w auli Akademickiego Zespołu Szkół (ul. Gimnazjalna 24).

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem