Młodzieżowi radni obradowali na sesji w Piekarach Śląskich

Blisko 30 młodzieżowych radnych z kilku miast województwa śląskiego spotkało się na specjalnej sesji Młodzieżowej Rady Miasta Piekar Śląskich. Wykład na temat sztuki wystąpień publicznych i roli dziennikarstwa wygłosił Marcin Zasada, dziennikarz Radia Piekary i „Dziennika Zachodniego". W sesji, która odbyła się w auli Akademickiego Zespołu Szkół, wzięła udział także prezydent Sława Umińska-Duraj. 


Nawiązanie współpracy i wymiana doświadczeń - takie były główne założenia dzisiejszego spotkania młodzieżowych radnych, zorganizowanego w auli Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich. W specjalnej sesji uczestniczyło 27 radnych, wśród których oprócz piekarskich radnych, byli także młodzi z Gliwic, Knurowa, Katowic, Siemianowic Śląskich i Tychów.

- Chcemy, by młodzieżowa rada była rozpoznawalna w Piekarach. Udaje się to. Mamy sporo zajęć i propozycji zaangażowania się w nowe projekty społeczne - mówiła Klaudia Franiel, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta w Piekarach Śląskich. - Potrzeba jednak czegoś więcej - stałej współpracy z radnymi z większych miast. Powalczymy o to podczas kolejnych, przygotowywanych przez nas imprez, takich jak turniej siatkówki, Biegowe Grand Prix Piekar, czy przegląd kapel muzycznych SPI nie ŚPI" - dodała.

- Dzięki tej sesji młodzi politycy, reprezentujący młodzież w swoich miastach, mogą się zintegrować i opowiedzieć o swoich pomysłach, z których być może skorzystają inni. Piekary rozwijają się i mają szansę na sukces - stwierdził przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta w Gliwicach Bartłomiej Maksymowicz.

W sesji wzięła udział prezydent Sława Umińska Duraj, a także radni: koordynator ds. współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Piekar Łukasz Ściebiorowski, Natalia Ciupińska-Szoska, Andrzej Wymysło i Czesław Wymysło. 

- Cieszę się, że w tak młodym wieku interesujecie się sprawami waszych miast. Liczę na to, że wśród was kryje się kolejny, przyszły prezydent. Życzę wam, byście jak najwięcej z tego spotkania wynieśli - mówiła prezydent Piekar Śląskich.

-Młodzi radni potrafią artykułować swoje potrzeby i ważne, aby radni rad miast „dorosłych" brali to pod uwagę i traktowali młodzież jak partnerów - dodał radny Piekar Łukasz Ściebiorowski. 

Przedstawiciele władz Piekar mówili młodym o roli młodzieżowych rad w samorządzie i ich współpracy z organami gminy. Gościem sesji był Marcin Zasada, dziennikarz Radia Piekary i „Dziennika Zachodniego". Wygłosił wykład na temat retoryki wystąpień publicznych, roli dziennikarstwa i kontaktów dziennikarzy z politykami. - Mamy do czynienia z kryzysem mediów. Liberalne media opowiedziały się po stronie politycznej, a rolą mediów nie jest zajmowanie się polityką - skomentował. 

Spotkanie zakończyły prezentacje, dotyczące działalności poszczególnych młodzieżowych rad miast naszego województwa, które zawitały na specjalną sesję do Piekar Śląskich. 


Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem