Białe szaleństwo w Dolomitach

W niedzielę 12 lutego w Dolomitach Sportowej Dolinie rozegrane zostały XIX Narciarskie i II Snowboardowe Mistrzostwa Piekar Śląskich o Puchar Prezydent Miasta. Do zawodów zgłosiło się ponad 100 uczestników.

Narciarze i snowboardziści rywalizowali o jak najszybsze pokonanie slalomu, bo to uzyskany wynik decydował o zajętym miejscu. Do klasyfikacji końcowej zaliczano sumę czasów uzyskanych w 2 przejazdach.

Narciarskim Mistrzem Piekar Śląskich 2017 został Mikołaj Woźniczka, natomiast "mistrzowski laur" wśród kobiet wywalczyła Marta Szydło. W snowboardowej rywalizacji najlepszy wynik uzyskał Tadeusz Domżalski zdobywając Mistrzowski Puchar. W grupie kobiet najszybciej trasę slalomu pokonała Julia Cichy. Sportowy wysiłek uczestników nagrodzony został dyplomami i medalami, które w niedzielę wręczał zawodnikom Zastępca Prezydenta Miasta - Krzysztof Turzański.

Pełne wyniki XIX Narciarskich i II Snowboardowych Mistrzostw Piekar Śląskich 2017 poniżej: