Powstaje nowa uchwała dotycząca konsultacji społecznych

Trwają prace nad nową uchwałą w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Piekar Śląskich. Każdy piekarzanin może się w nie włączyć i wyrazić opinię na temat projektu.

W Piekarach Śląskich budujemy społeczeństwo obywatelskie, w którym mieszkańcy świadomie uczestniczą w życiu publicznym, są aktywni i odpowiedzialni. Władzom zależy na tym, by ważne decyzje dotyczące życia w mieście, były konsultowane z piekarzanami.

Uchwała w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Piekar Śląskich funkcjonująca do tej pory, nie dawała swobody konsultacji. Komisja Społeczna - Zdrowia, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miasta Piekar podjęła prace nad nową uchwałą.

Do 24 marca mieszkańcy mogą włączyć się w prace nad projektem uchwały, dostępnej w załączniku. Wnioski i opinie należy przesłać do Biura Rady Miasta na adres: rada@piekary.pl lub do autora projektu radnego Macieja Czempiela na: mbczempiel@gazeta.pl.

29 marca komisja zadecyduje o ostatecznym kształcie projektu uchwały, a następnie prześle go do przewodniczącego Rady Miasta z wnioskiem o wprowadzenie go do porządku obrad na kwietniowej sesji Rady Miasta. W kwietniu odbędą się też konsultacje społeczne w tej sprawie.

 

 

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem