Projekt uchwały dotyczący konsultacji społecznych przyjęty

Komisja Społeczna - Zdrowia, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miasta Piekary Śląskie 29 marca wystąpiła z nową incjatywą uchwałodawczą w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Piekar Śląskich. Komisja złożona z 14 radnych jednogłośnie przyjęła projekt uchwały. 

W Piekarach Śląskich budujemy społeczeństwo obywatelskie, w którym mieszkańcy świadomie uczestniczą w życiu publicznym, są aktywni i odpowiedzialni. Władzom zależy na tym, by ważne decyzje dotyczące życia w mieście, były konsultowane z piekarzanami.

Uchwała w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Piekar Śląskich funkcjonująca do tej pory, nie dawała swobody konsultacji. Komisja Społeczna - Zdrowia, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miasta Piekar podjęła prace nad nową uchwałą.

Do 24 marca mieszkańcy mogli włączyć się w prace nad projektem uchwały. 29 marca komisja zadecydowała o ostatecznym kształcie projektu uchwały, Prawdopodobnie zostanie podjęta przez Radę Miasta na sesji 27 kwietnia. W planach są także konsultacje społeczne w tej sprawie.

 

 

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem