Konkurs recytatorski seniorów rozstrzygnięty

Poznaliśmy laureatów konkursu recytatorskiego dla seniorów, który zorganizował Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej. Wiersze wyrecytowało 23 uczestników z Piekar, ale też m.in. z Rudy Śląskiej, Bytomia i Chorzowa. 

Po raz trzeci seniorzy zmierzyli się z tekstami literackimi i wzięli udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym 16 marca w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej.

Utwory prezentowało 23 uczestników - przedstawiciele klubów seniora, uniwersytetów trzeciego wieku oraz osoby niezrzeszone. Były zróżnicowane tematycznie oraz gatunkowo. Można było usłyszeć poezję, prozę, utwory satyryczne, komediowe i romantyczne. Sporą część wierszy stanowiły te własnego autorstwa.

Laureatami konkursu zostały: Brygida Nowak (Tarnogórskie Stowarzyszenie UTW), Grażyna Jurek (Tarnogórskie Stowarzyszenie UTW) oraz Maria Fukas (UTW Ruda Śląska). Wysoki poziom oraz liczny udział sprawił, że jury przyznało także wyróżnienia, które otrzymali: Sylwia Grzywaczewska (UTW Ruda Śląska), Władysława Bożena Noga (Klub Romantycznych Serc - UTW Bytom), Edward Gut (UTW Bytom).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

- Edward Stachura już przeszło 40 lat temu przekonywał, że wszystko jest poezją, a każdy jest poetą. Trudno się z tym nie zgodzić widząc, jak ważne miejsce ma dzisiaj dla osób starszych poezja właśnie. Świadczy o tym liczny udział w konkursie recytatorskim dla osób 50+, a także frekwencja - sala była wypełniona po brzegi - relacjonuje Barbara Szymczak, instruktorka w DDK w Dąbrówce Wielkiej. 

Konkurs ma na celu aktywizowanie seniorów, zachęcanie do czynnego udziału w życiu kulturalnym i społecznym miasta, popularyzowanie literatury pięknej oraz upowszechnianie kultury żywego słowa. To również świetna okazja, by w miłym gronie porozmawiać o literaturze, swoich emocjach oraz podzielić się własną twórczością.

 


Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem