Kurs samoobrony w Piekarach Śląskich

Wybrane techniki obrony w razie zagrożenia, podstawowe ciosy i kopnięcia oraz zachowania asertywne - to m.in. takie zagadnienia - w teorii i w praktyce - będą poruszane na kursie samoobrony, który 15 maja rozpocznie się w Piekarach Śląskich.

 

Chcecie poznać technikę samoobrony i umieć właściwie zareagować w momencie zagrożenia? Jest ku temu okazja. W Piekarach Śląskich 15 maja rozpocznie się kurs samoobrony.

Zajęcia przewidziane są dla osób od 20 roku życia. Będą odbywać się dwa razy w tygodniu po dwie godziny (łącznie 10 spotkań - 20 godzin).

Program kursu:
- nauka podstawowych ciosów i kopnięć zmodyfikowanych pod kątem zastosowania ich przez kobiety oraz najprostszych dźwigni
- nauka znajomości miejsc wrażliwych na ciele człowieka, które powinny być aktywowane w pierwszym rzędzie w sytuacji samoobrony
- nauka wybranych technik obrony w sytuacjach zagrożenia przed: uderzeniami, kopnięciami, chwytami, duszeniem, chwytami za ubranie i innymi sytuacjami zagrożenia
- psychologiczne aspekty samoobrony (jak zapanować nad stresem w sytuacji ataku, jak podjąć konstruktywną obronę)
- elementy prewencji kryminalnej (jak zapobiegać sytuacjom zagrażającym naszemu bezpieczeństwu, w jaki sposób je rozpoznawać)
- nauka widzenia peryferyjnego
- nauka pomocy osobie trzeciej (obezwładnianie napastnika), uwalnianie się z duszenia
- obrona przedmiotami codziennego użytku
- podstawy psychologii agresji
- poruszanie się w strefach zagrożonych (ulica, winda, schody , teren leśny)
- taktyka i technika obrony w pomieszczeniach zamkniętych
- taktyka walki i obrony przy próbie gwałtu
- niekonwencjonalne techniki obrony
- aspekty prawne samoobrony
- nauka zachowań asertywnych
- wprowadzenie w problematykę uzależnień – przedstawienie zachowań osób uzależnionych
 - dieta na dobre samopoczucie

Koszt kursu to 100 zł od osoby. Organizatorzy zapewniają: ubezpieczenie OC, poczęstunek, napoje i wykwalifikowaną kadrę. Dla uczestników kursu jest możliwość bezpłatnego udziału prze dwa miesiące w zajęciach prowadzonych przez Śląski Klub Karate Kick-Boxingu.

Ankiety uczestnictwa w kursie samoobrony można odbierać w siedzibie Śląskiej Fundacji „Q zmianie” - KSM Piekary Śląskie przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 83 i w siedzibie Stowarzyszenia „Szklany Mur” przy ul. Sowińskiego 5/1 w Piekarach Śląskich.

Wszelkich informacji na temat kursu udzielają: Ewa Krytowska (503 096 724) i Aleksandra Feliszowska (668 303 543).

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem