Piekarskie Biegowe Grand Prix 2017

Rozpoczynamy kolejną edycję Grand Prix Piekar Śląskich - Biegaj Razem z Nami. Pierwszy start już 13 maja w parku w Brzozowicach-Kamieniu.

Coraz więcej osób docenia uroki aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Moda na bieganie nie ominęła także Piekar Śląskich. Od 13 maja mieszkańcy naszego miasta po raz kolejny zmierzą się podczas Biegowego Grand Prix organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Piekary Śląskie.

Uczestnicy będą mieli do przebiegnięcia dystanse od 200 m do 3 kilometrów. Podziału kategorii dokonano na podstawie kryterium wieku i płci. Przewidziano również konkurencję dla miłośników nordic walking oraz canicrossa (bieganie z psem). Starty rozpoczną się o godzinie 10 w kolejności od grup najmłodszych do seniorów. Uczestnicy biegów mogą zapisywać się w dniu imprezy od godziny 9, natomiast uczestnicy nordic walking i canicrossa od godziny 11.

W zawodach może wziąć udział każdy. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.

Punkty w poszczególnych kategoriach przyznawane będą po każdym biegu w zależności od osiągniętego wyniku. Suma zdobytych punktów w poszczególnych etapach zdecyduje o miejscu w klasyfikacji końcowej.

Celem piekarskiego Biegowego Grand Prix jest promocja aktywnego spędzania czasu wolnego, podnoszenie sprawności ruchowej dzieci, młodzieży i osób starszych, promocja wolontariatu i aktywności społecznej wśród młodzieży oraz upowszechnianie i popularyzacja biegania jako czynnej formy wypoczynku mieszkańców Piekar Śląskich.

Podajemy harmonogram startów:

13 maja - Brzozowice-Kamień
28 maja - Brzeziny Śląskie
18 czerwca - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

10 września - Kopiec Wyzwolenia

W załącznikach przekazujemy: regulamin zawodów, oświadczenie uczestnika, oświadczenie rodzica i plakat.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem