Piekarskie Biegowe Grand Prix 2017

Rozpoczynamy kolejną edycję Grand Prix Piekar Śląskich - Biegaj Razem z Nami. Pierwszy start już 7 maja w parku w Brzozowicach-Kamieniu.

Coraz więcej osób docenia uroki aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Moda na bieganie nie ominęła także Piekar Śląskich. Od 7 maja mieszkańcy naszego miasta po raz kolejny zmierzą się podczas Biegowego Grand Prix organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Piekary Śląskie.

Uczestnicy będą mieli do przebiegnięcia dystanse od 200 m do 3 kilometrów. Podziału kategorii dokonano na podstawie kryterium wieku i płci. Przewidziano również konkurencję dla miłośników nordic walking oraz canicrossa (bieganie z psem). Starty rozpoczną się o godzinie 10 w kolejności od grup najmłodszych do seniorów. Uczestnicy biegów mogą zapisywać się w dniu imprezy od godziny 9, natomiast uczestnicy nordic walking i canicrossa od godziny 11.

W zawodach może wziąć udział każdy. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.

Punkty w poszczególnych kategoriach przyznawane będą po każdym biegu w zależności od osiągniętego wyniku. Suma zdobytych punktów w poszczególnych etapach zdecyduje o miejscu w klasyfikacji końcowej.

Celem piekarskiego Biegowego Grand Prix jest promocja aktywnego spędzania czasu wolnego, podnoszenie sprawności ruchowej dzieci, młodzieży i osób starszych, promocja wolontariatu i aktywności społecznej wśród młodzieży oraz upowszechnianie i popularyzacja biegania jako czynnej formy wypoczynku mieszkańców Piekar Śląskich.

Podajemy harmonogram startów:

7 maja - Brzozowice-Kamień
28 maja - Brzeziny Śląskie
18 czerwca - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

10 września - Kopiec Wyzwolenia

W załącznikach przekazujemy: regulamin zawodów, oświadczenie uczestnika, oświadczenie rodzica i plakat.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem