Akcja „Wywieś Flagę w Oknie" po raz ósmy

Piekarscy radni i społecznicy 28 i 29 kwietnia w ramach corocznej akcji „Wywieś flagę w oknie" zachęcać będą do wywieszania flag i utrwalania postaw patriotycznych.

Po raz ósmy w Piekarach Śląskich 28 i 29 kwietnia odbędzie się akcja „Wywieś flagę w oknie", szerząca wśród mieszkańców miasta postawy patriotyczne.

Pierwszego dnia, o godzinie 12 na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Gen. Jerzego Ziętka 60 uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz reprezentacje klubów seniora ułożą „żywą” flagę. Częścią biało-czerwonej flagi może stać się każdy, dlatego zachęcamy do włączenia się w akcję.

- Zmierzymy się z ułożeniem kolejnej, rekordowej flagi. Naszą akcją udaje się zainteresować także społeczników z innych miast. Cieszę się, że możemy inspirować do barwnego i radosnego obchodzenia świąt majowych - mówi radny Łukasz Ściebiorowski - inicjator akcji „Wywieś flagę w oknie", przewodniczący Obywatelskiego Klubu Radnych.

29 kwietnia, z okazji przypadającego 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 3 maja Święta Konstytucji 3 Maja na ulicach miasta grupa radnych, społecznicy oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady rozdadzą mieszkańcom blisko 3500 flag Polski. Początek o godzinie 9 w Brzezinach Śląskich i Dąbrówce Wielkiej. Następnie akcja przeniesie się do Kamienia, Szarleja, a na koniec zawita do mieszkańców osiedla Wieczorka.

- W ostatnich siedmiu latach rozdanych zostało około 17 tysięcy flag. W tym roku chcemy dotrzeć do kolejnej grupy osób. Dla najmłodszych przygotowaliśmy kilkaset biało-czerwonych wiatraczków - zachęca radny.

Organizatorami akcji są: Obywatelski Klub Radnych i Stowarzyszenie Komitet Obywatelski miasta Piekary Śląskie we współpracy z partnerami wydarzenia. Patronat nad akcją objęli: Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek oraz Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem