Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Moje Miasto Piekary Śląskie"

XVIII Miejski Konkurs „Moje Miasto Piekary Śląskie” został rozstrzygnięty. Wzięli w nim udział uczniowie piekarskich szkół podstawowych i gimnazjów. Najlepsi okazali się uczniowie z Miejskiego Gimnazjum nr 2 i z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem prezydent Sławy Umińskiej-Duraj.

Prezentacja tekstów w gwarze śląskiej, układanie z puzzli widoku na Kopiec Wyzwolenia czy tłumaczenie na gwarę polskich słów i wyrażeń - to m.in. z takimi zadaniami zmierzyli się uczniowie piekarskich szkół gimnazjalnych, którzy 17 maja w dwuosobowych drużynach uczestniczyli w XVIII Miejskim Konkursie „Moje Miasto Piekary Śląskie” zorganizowanym w Miejskim Gimnazjum nr 2. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „ 80-lecie Kopca Wyzwolenia”.

Zwyciężyła drużyna Miejskiego Gimnazjum nr 2, drugie miejsce zajęli uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 1, a na trzecim stopniu podium uplasowały się drużyny z Miejskiego Gimnazjum nr 3 i Miejskiego Gimnazjum nr 4.

Zadaniem uczniów ze szkół podstawowych było przygotowanie plakatu na temat: „ Kopiec Wyzwolenia w 2050 roku”. Pierwsze miejsce przypadło Miejskiej Szkole Podstawowej nr 13. Trzy wyróżnienia otrzymali uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1.

- Celem zmagań było zachęcenie uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do poznania historii Piekar Śląskich, tradycji i obyczajów panujących na Górnym Śląsku oraz krzewienia zamiłowania do Małej Ojczyzny - mówi Justyna Biernacka-Wicik - nauczycielka z MG nr 2.

Uczestnicy oceniani byli przez profesjonalne jury w składzie: Joanna Lubos, Dariusz Gacek, Dariusz Borek i Czesław Wymysło. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę.

Honorowy patronat nad konkursem objęła prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem