Mieszkańcy debatowali na temat wspólnot lokalnych

„Jak budować wspólnoty lokalne?" - pod takim hasłem w Miejskiej Bibliotece w Piekarach Śląskich odbyła się dziś debata zorganizowana w ramach projektu „Rozwijamy Skrzydła Polski Lokalnej”.  

18 maja w Miejskiej Bibliotece w Piekarach Śląskich odbyła się debata społeczna dla mieszkańców pod hasłem „Jak budować wspólnoty lokalne?". Uczestniczyło w niej około 20 osób.

Rozmowa dotyczyła m.in. tego, jakie działania należy podejmować, by wzmacniać więzi miedzy mieszkańcami i  jak sprawnie budować poczucie lokalnej tożsamości.

 - Jesteśmy w trakcie budowy społeczeństwa obywatelskiego i wspólnoty lokalnej. Cieszę się, że Państwo jesteście. Życzę, by dyskusja wzbogaciła was o nowe pomysły i rozwiązania - mówiła prezydent Sława Umińska-Duraj, obecna na debacie.

Moderatorem debaty była Magdalena Świergolik z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. - Piekary Śląskie chcą mieć swój głos w debacie i chętnie włączają się w ogólnopolski projekt, nad którym honorowy patronat objął prezydent RP Andrzej Duda - powiedziała.

Osoby biorące udział w spotkaniu podkreślały, że zaangażowanie w sprawy lokalne jest dla nich ważną formą aktywności. Wspólnota to dla nich wspólne miejsce zamieszkania, poglądy, wartości, poczucie bezpieczeństwa, troska o środowisko, tradycja, wspólny cel i działanie.

W debacie oprócz mieszkańców uczestniczyli również przedstawiciele różnych miejskich instytucji i radni Rady Miasta Piekary Śląskie.

Debata zorganizowana została w ramach projektu „Rozwijamy Skrzydła Polski Lokalnej”, realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Wnioski z dyskusji podejmowanych w całym kraju zostaną przedstawione opinii publicznej za pośrednictwem partnerów medialnych oraz na XI Kongresie Obywatelskim w listopadzie tego roku w Warszawie.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem