PIEKARY ŚLĄSKIE
MIASTO Z PERSPEKTYWAMI

System Informacji Przestrzennej
Budowa Nowego Szpitala

AKTUALNOŚCI

Sobieski gwiazdował przed kamerą

Zdjęcie

Kilkuset uczniów, nauczyciele i pracownicy liceum wzięli dziś udział w historycznym wydarzeniu. Piekarski ogólniak jako pierwsza szkoła w mieście – i jedna z niewielu szkół średnich na Śląsku – nakręcił lipdub, rodzaj teledysku, który będzie promował szkołę. Efekty dzisiejszego nagrania poznamy już w przyszłym tygodniu.      

Ktoś, kto dzisiaj rano wszedłby do budynku liceum, mógłby odnieść dojmujące wrażenie, że się pomylił. Na co dzień pełna naukowego skupienia atmosfera w szkole, dzisiaj przypominała raczej pełne napięcia oczekiwanie na premierę przedstawienia teatralnego. Lipdub jest bowiem krótkim klipem video, w którym uczniowie do wybranej przez siebie muzyki przygotowują prezentację swojej szkoły (angielska nazwa gatunku pochodzi od słów lips – wargi i dubbing – podkładanie głosu). Piekarscy uczniowie wybrali piosenkę „Moves like Jagger”, śpiewaną przez Maroon 5 . Kilkuset uczniów (wśród których byli patron szkoły Jan III Sobieski, lord Vader i cała masa innych, znanych z popkultury, postaci) udawało, że śpiewa słynny przebój. Ale przedsięwzięcie było jak najbardziej poważne i będzie służyło promocji szkoły.

Scenariusz lpduba przygotowały nauczycielki języka polskiego – Daria Horzela i Agnieszka Wystemp. Efekty dzisiejszego nagrania poznamy w przyszłym tygodniu – wtedy lipdub będzie zmontowany i będzie można go obejrzeć. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do zaglądania na stronę internetową liceum i facebookowy fan page Urzędu Miasta.

 

autor: Artur Madaliński
2012-03-29
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
ZdjęcieDodaj do:

MisteriumIV Przegląd Zespołów AmatorskichInformacja dla mieszkańców zasobów ArradyAkcja Zima 2014-15rekrutacja do przedszkoli1% podatkuZostań rodziną zastępcząMapa Inwestycji Piekar ŚląskichKarty ParkingoweNowe StudiumWirtualny Spacer po Księżej Górze
!
ODWIEDŹ NAS NA
! ODWIEDŹ NAS NA

Facebook YouTube

!
POLECAMY

PiekaryTV

PIEKARY 360 STOPNI - PANORAMY
AUDYCJE: NASZE SPRAWY
RADIO PIEKARY
MCIT
?
CO? GDZIE? KIEDY?Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41 940 Piekary Śląskie tel. 048 32 287 20 41, fax. 048 32 287 22 69
Rzecznik prasowy tel. 048 32 39 39 335 email:rzecznikprasowy@piekary.pl

Projekt graficzny wykonanie i utrzymanie strony www: Art4net s.c.