SOS dla mieszkańców - Wy piszecie, my odpowiadamy

Chciałbyś zgłosić awarię oświetlenia? A może poinformować o tym, że pojawiła się dziura w drodze? Jeśli tak to pisz na sos@piekary.pl . To nowy adres Urzędu Miasta, gdzie będzie można zgłaszać nie tylko awarie, ale i np. swoje opinie i sugestie dotyczące rozwoju miasta.

Nowy adres mailowy sos@piekary.pl to nic innego jak miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli napisać swoje opinie dotyczące obecnie realizowanych inwestycji, jak również tych nadchodzących. To właśnie tu będą mieli możliwość zgłoszenia jakiejś awarii w miejscu, gdzie mieszkają, jak również wyrazić swoją opinię na temat obecnej kadencji. 

–  Ta skrzynka to kolejna forma kontaktu z mieszkańcami, dzięki której będziemy mogli jeszcze lepiej poznać potrzeby piekarzan. Miejmy też jednak świadomość, że nie wszystkie problemy, prośby, będziemy w stanie rozwiązać od razu, ale zrobimy wszystko, aby tak też się stało – podkreśla Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.

Piekarzanie za pośrednictwem sos@piekary.pl mogą sugerować władzom, za jakie inwestycje powinny się zabrać w kolejnych latach, jak też zaproponować rozwiązania problemów, które dotykają Piekary Śląskie.–  Dzięki sugestiom mieszkańców będziemy wiedzieć, w którym kierunku iść by rozwijać nasze miasto - mówi prezydent Piekar.

Jak całość będzie działać? Skrzynka będzie obsługiwana przez kilka osób. W zależności od tego, jakie maile przyjdą (np. prośby, opinie bądź pomysły), będą kierowane do odpowiednich wydziałów w miejskim magistracie, które będą przygotowywały odpowiedź. W przypadku sugestii i opinii na temat przyszłości i rozwoju Piekar Śląskich – wszystkie maile będą przekazywane prezydent Piekar oraz jej zastępcy.

– Docelowo żaden z nadesłanych przez mieszkańców maili nie powinien pozostać bez jakiejkolwiek reakcji z naszej strony – zaznacza Paweł Słota, naczelnik Kancelarii Prezydenta Miasta.  

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem